Фільми про Володимира Івасюка

Володимир Івасюк. Ідеальне вбивство

Цей документальний фільм — журналістське розслідування причин смерті талановитого поета та композитора Володимира Івасюка. У ньому розглянуто факти, на які не звернуло увагу слідство, висунуті різні версії вбивства чи самогубства Івасюка. У своєму розслідуванні автори звернулися до незалежних експертів та свідків тих подій.

Головний герой — криміналіст Ігор Фомін, що розслідує у стрічці цю справу. Показані інтерв’ю з сестрами композитора, заступником генпрокурора України Миколою Голомшею, викладачами Івасюка у Львівській консерваторії Володимиром Заранським та Володимиром Зеленським. Близька подруга Івасюка Тетяна Жукова заявила, що Володимир говорив із нею про самогубство — та її слова звучать як цілковита брехня. Експерт суїцидолог Галина Пілягіна пояснює глядачу різницю між суїцидальними думками та суїцидальним рішенням. Колишній слідчий у справі Івасюка Валерій Рябушко та колишній дільничний селища Брюховичі Богодін Атаханов розповідають про справу та показують місце злочину. А криміналіст Богдан Юзвишин ставить слідчий експеримент — досліджує можливість повішення людини на буці схожої конфігурації. Слідчий у справі Івасюка Ярослав Гнатів розповідає про відсутність будь-яких слідів, які би вказували, що Івасюк залазив на дерево.

У фільмі розглядається питання і часу вбивства. Якщо колишній прокурор Львівської області Борис Антоненко каже про цілковиту неможливість висіння трупу аж 24 доби та доброго його збереження, то судмедексперт Володимир Шуригін «притягує за вуха» абсолютно протилежні висновки. Перед камерою свідчення дає і Світлана Примачок — жінка, що бачила композитора 3 травня — через тиждень після дати офіційної смерті. Вона дала абсолютно точний опис Івасюка та його речей і пам’ятає все ще й до сьогодні. На останок, історик Юрій Шаповал роздумує про неможливість виконання злочину спецслужбами, бо це нікому не було потрібно.

Автори не висунули жодної версії про причини скоєння злочину, залишивши це питання осторонь. Після перегляду у глядача залишається враження, що автори схиляються до версії самогубства Івасюка. В кінці картини звучить висновок: «Якщо вже це вбивство, то настільки професійне, що ми б назвали його бездоганним». У фільмі показані фотографії з кримінальної справи, на яких показане тіло, а також фотографії та відео з місця злочину — це може вразити чутливих людей.

Стрічка вийшла в ефір на телеканалі «Інтер» 12 лютого 2009 року і отримала високий глядацький рейтинг.

Рецензія на фільм «Вбивство Івасюка: жодних версій».

Виробник:
Студія «07 продакшн», телеканал «Інтер»
Рік:
2008
Автор сценарію:
Іларіон Павлюк
Режисер-постановник:
Софія Чемерис
Оператор-постановник:
Герман Федоренко

Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео