Фільми про Володимира Івасюка

Пісні серця • Червона рута

Цикл «Пісні серця» — це фільми-історії найпопулярніших українських пісень, однією з яких, безперечно, є «Червона рута». Їх автор Юлія Лазаревська говорить про серію «Червона рута»:

«Найбільш дорогий для мене відгук на картину був від народного артиста Левка Дутковського з Чернівців після показу «Червоної рути». Він сказав мені слова, почувши які, я зрозуміла, навіщо я це зняла: «Ви знайшли найближчих людей, які безпосередньо стояли біли витоків цієї пісні («Червона рута»), та були поруч з Івасюком… Зараз багато друзів Івасюка — цілий сонм. А ви знайшли тих, хто був поруч із ним». Тобто нам, знімальній групі, вдалося підібратися до найближчої, найбільш точної історії. Але скажу вам, що, мабуть, картина «Червона рута» була найбільш складною. Я буквально відчувала трагічну енергію. Бо ж Івасюк був надзвичайно талановитим, надзвичайно красивим, дуже культурним, освіченим — від був яскравим, як справжня зірка.»

У фільмі взяли участь перша директорка Чернівецького меморіального музею Володимира Івасюка Парасковія Нечаєва, головний режисер Чернівецької студії телебачення Василь Стріхович, перша виконавиця пісні «Червона рута» Олена Кузнєцова, керівник ансамблю «Смерічка» Левко Дутковський, сестри Володимира Галина і Оксана Івасюк, письменниця Галина Тарасюк. У фільмі використані відеоматеріяли з сімейного архіву Івасюків, відео-інтерв’ю з композитором, запис з концерту «Пісня–71». Пісня «Червона рута» звучить у виконанні оперного співака Володимира Гришка під акомпанемент Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України. Цей запис був спеціяльно зроблений для фільму.

Виробник:
Телеканал «1+1», кіностудія «Контакт»
Рік:
2004
Генеральні продюсери:
Володимир Оселедчик, Олександр Роднянський
Продюсер:
Лариса Роднянська
Директор картини:
Олег Фраєв
Директор виробництва:
Григорій Зінченко
Режисер:
Юлія Лазаревська
Сценаристи:
Юрій Морозов, Юлія Лазаревська
Оператор:
Микола Мандрич
Консультант:
Парасковія Нечаєва

Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео