Фільми про Володимира Івасюка

Володимир Івасюк. Життя моє — обірвана струна

Цей документальний фільм був представлений у 58-у річницю з дня народження Володимира Івасюка. Він є ретельно та повно відтвореною біографією митця від раннього дитинства до трагічної смерті. Зйомки проходили в Кіцмані, Вижниці, Чернівцях, Львові, окремі інтерв’ю записані в Києві. Перші кадри для фільму зроблені в Кіцмані 23 жовтня 2006 року. Наступного дня знімальна група поїхала до Вижниці, а третього дня були зйомки в музеї та в місті Чернівці.

Про Володимира розповідають найближчі люди — сестри Галина та Оксана, друзі й партнери за творчістю: Василь Стріхович, Левко Дутковський, Володимир Вознюк, Роман Кудлик, Юрій Рибчинський, Богдан Стельмах та багато інших. Не менше сказав про себе у фільмі сам Івасюк. Документальна стрічка містить унікальні кадри — любительські та професійні, яких досі ніхто не бачив. Є серед них жартівливі кінозамальовки, зняті самим Володимиром із собою в головній ролі. Є дивовижно юні Івасюк, Яремчук, Зінкевич, Дутковський, Ротару, зняті на вулицях Чернівців.

Як зазначила під час презентації Оксана Івасюк, фільм особливо цінний відтворенням епохи, коли творилася вся та чудова музика. Поряд із атмосферою молодості, новизни, притаманною тому часові, відчувається напруга і тривога.

— Фільм розпочинається зі смерті Івасюка, — розповідає його автор Василь Ілащук. — А вже потім йде розповідь про його дитинство, юність, творчість. Не можу сказати, що ми відкриємо українському глядачеві щось нове про відомого композитора, але, сподіваюся, стрічка буде цікавою. Цей фільм — про життя композитора. Ви не знайдете тут подробиць про його смерть.

Але треба визнати, що певні акценти таки підштовхують глядача до відповіді на це запитання. Наприклад, фрагмент інтерв’ю з Юрієм Рибчинським, де він розмірковує над офіційною версією смерті Володимира.

— Лікарі не вішаються, — каже Рибчинський. — Вони знають багато легших та гуманніших способів покінчити з життям.

Виробник:
Телеканал «Степ»
Рік:
2007
Автор та керівник проекту:
Василь Ілащук
Сценарист:
Тарас Ткаченко
Режисер:
Сергій Сотниченко

Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео Кадр з відео