Спогади

Дует «Писанка»

Дует «Писанка»

«У щастя своя струна,
У долі своя весна,
Хай буде завжди вона
В полоні у пісень», —

переливається від серця чудова музика Володимира Івасюка. Оксана Савчук виконує цю пісню особливо задушевно і щиро, її м’який і ліричний голос, сповнений драматизму, захоплює глядача. І чарівні струни прадавніх гуцульських цимбалів Івана Кавацюка зливаються в єдину, дзвінкоголосу, щемку мелодію карпатських верховин.

Ця пісня наче про них, закоханих одне в одного, заколисаних українською музикою, замилуваних красою рідного краю і його людей.

У їхній долі воістину своя струна — Івасюкової вічноспівучої і наснажливої скрипки, бо ж саме на першому фестивалі «Червона рута» у Чернівцях 1989-го буковинська берегиня співаних народних скарбів Оксана Савчук зустрілася з віртуозом-цимбалістом, іскрометним музикою з Гуцульщини Іваном Кавацюком. Співачка виконувала тоді «Баладу про дві скрипки» свого всесвітньо відомого земляка — композитора з містечка Кіцмань на Буковині, де також народилася, і була визнана кращою за виконання пісень Володимира Івасюка. Лауреатом фестивалю став й Іван Кавацюк.

У їхню долю таки справді прийшла своя весна 1990-го, коли Оксана з Іваном у Великодні свята вперше разом вишли на велику професійну сцену. І одразу ж так сподобались, припали до душі глядачам, що люди самі називали їх найкращим і наймилішим словом «Писанка». Забуті старовинні народні пісні, легенди, інструментальна музика, відтворені оригінальним дуетом, були яскравим відкриттям, відвертим пізнанням своїх пракоренів, народнопісенних джерел.

Дует «Писанка»

Нині буковинську «Писанку» знають не лише в Україні, а й далеко у світах, куди «в полоні у пісень» вели їх мистецькі стежки-дороги. А тоді їхня творча багатобарвна доля починалась з «Двох перстенів» В. Івасюка. Символічно і знаменно, а ще так глибинно правдиво і щиро, так одухотворенно і замріяно, що, здається, ця пісня знову звучить про них — талановитих і окрилених, які несуть нам два перстені своєї долі, своїх скарбів, зібраних поміж людей та сплетених із срібних голосів, джерельних мелодій і щирих помислів.

Через роки пісні у виконанні «Писанки» наспівують у Канаді, США, Греції, Італії, Франції, Австрії, Німеччині, Чехії, Словаччині, Угорщині, Румунії, Польщі… Десятки перемог на престижних конкурсах і фестивалях, високе визнання в Україні — їм присвоєно почесне звання заслужених.

«Писанку» люблять і запрошують всюди, неповторний дует щоразу приносить людям своєю творчістю нові безцінні духовні народні перлини, відтворюючи їх бережно й оновлюючи у кращих традиціях.

Даруючи Вам, любі друзі, цю збірку незабутніх мелодій В. Івасюка, митці з Буковини щиро вірять, що рідна пісня і музика, дух нашого народу — неперебутні і завжди будуть поміж нас.

Микола Шкрібляк,
член Національної спілки журналістів України.