Спогади

Василь Іванович Бабух

Без тебе світ — зів’ялий квіт…

Василь Бабух

Василь Бабух народився 14 січня 1943 року у селі Вікні Заставнівського району Чернівецької області. Батьки, Марія Степанівна та Іван Дмитрович, були селянами, усе своє життя віддали хліборобській справі.

Василь Іванович у дитинстві мріяв стати художником, оскільки мав здібності до малювання. Та доля розпорядилася по-іншому — він пішов у журналістику. Вступив на філологічний факультет Чернівецького державного університету, де здобув спеціальність учителя української мови і літератури. Будучи в університеті, зайнявся журналістикою, активно співпрацював з місцевими газетами. Після армії працював у газетах «Молодий буковинець», «Радянська Буковина», «Буковинське віче». Також освоїв художню фотографію, якою займається вже понад тридцять літ. Його улюблена тема — природа чарівного буковинського краю. Роботи Бабуха демонструвалися в Україні та на різних міжнародних виставках, зокрема у Польщі, Австрії, Німеччині.

Василь Бабух

Василь Бабух пише вірші, зокрема пісенні тексти. Він був добре знайомий із Володимиром Івасюком. Написану ним пісню «Світ без тебе» виконують такі відомі співаки, як Василь Зінкевич та Софія Ротару. Цю пісню Івасюк написав для свого голосу й часто її співав. У 2004 році Василь Бабух разом із композитором та співаком Павлом Дворським став переможцем фестивалю «Шлягер року» із піснею «На голос матері спіши». Кілька пісень на його вірші написав композитор Остап Гавриш.

Василь Іванович щиро залюблений у рідну Буковину. Присвятив їй багато своїх фоторобіт, журналістських матеріалів та поезій. Його життєва пристрасть — мандрівки буковинськими Карпатами. За свої заслуги перед рідним краєм Василь Бабух удостоєний звання заслужений журналіст України. Сьогодні він живе у Чернівцях і працює головним редактором газети Чернівецької міськради «Чернівці».

* * *

Так сталося, що свого часу на поезії Василя Бабуха звернув увагу мій син Володимир. Він зумів почути в них внутрішню мелодику, його привабив образний лад лірично наелектризованих віршів початківця. І я по-батьківськи привітав цей вибір.

Творча співпраця увінчалася написанням чудової пісні «Світ без тебе», першим виконавцем якої був Володя. Він і пізніше любив співати її на своїх концертах. Потім пісню майстерно інтерпретували Софія Ротару та Василь Зінкевич.

Частку рецензованого рукопису становлять вірші, написані в студентські роки, коли їх автор навчався на філологічному факультеті Чернівецького державного університету, слухав мої лекції. Вже тоді, ознайомившись з ними, я сказав своєму учневі, що в них присутній непідробний аромат поезії, тому працю над словом варто продовжувати, до чого він і прислухався. Подальші вірші — це помітний крок літератора вперед. Він постав переді мною в іпостасі зрілого майстра, що вміє філіґранно віршувати, глибоко осмислювати житейські цінності, виливати на папір найтонші порухи душі.

Михайло Івасюк

З відгуку на рукопис поетичної збірки Василя Бабуха «Іскри з осінньої ватри»