Останні новини

Останні · Попередні


червень

10

Свято у День захисту дітей у Меморіальному музеї Володимира Івасюка

День захисту дітей

День захисту дітей

День захисту дітей

День захисту дітей

День захисту дітей

День захисту дітей

День захисту дітей

Вже стало гарною традицією 1 червня до Міжнародного дня захисту дітей влаштовувати свято у Чернівецькому обласному меморіальному музеї Володимира Івасюка. Нинішнє дійство було дуже цікавим, пізнавальним, емоційним та дивовижним.

Вихованки загону «Краплі дощу» пришкільного табору «Дружба», що діє при ЗОШ №4, мали чудову нагоду навчитися творити власноруч традиційну українську ляльку — «Молитва за Україну».

А вчила дітей майструвати неповторну та чарівну ляльку-мотанку Оксана Яківна Петращук-Гинга, щира поціновувачка творчості Володимира Івасюка, відома художниця, викладач Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка.

Юним рукодільницям було дуже цікаво долучитися до творення дива. Адже власноруч зроблена традиційна українська лялька — лялька-мотанка, її кожен елемент мають символічне значення. Вона є і оберегом, що має надзвичайну здатність у декілька разів збільшувати внутрішню силу власника, посилювати певні позитивні риси і наділяти духовністю. Енергія, що закладена майстром в оберіг, підтримується ще й за допомогою позитивних думок. І незалежно від того, які дії творить майстер цього виробу-оберегу, він працює за рахунок позитивної енергії, що має здатність перегукуватись з різними природними стихіями і приводить в рух могутні сили Всесвіту. Оксана Яківна вчила діток, що найдобріші та найкращі побажання, які народжуються у душі при створюванні ляльки, обов’язково дадуть свій позитивний заряд і почнуть допомагати його власниці.

І відтепер ніжна мелодія дзвіночка, що прикріплений до ляльки, буде тихою молитвою та оберегом для кожного і України загалом. Гарним музичним дарунком для дітвори був виступ гурту «Бетанга» та його солістки Ольги Ворохти, лауреата Всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Звучали відомі українські народні мелодії, «Водограй» та «Червона рута» Володимира Івасюка.

Солодкі гостинці дітям підготували співробітники музею, а смачні, духмяні сочники спекли на пекарні «Солодка фантазія» (директор — Штефанюк Віоріка Михайлівна).

Олена Логінова,
молодший науковий співробітник Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка


травень

10

Презентація книги Романа Кракалії у літературно-мистецькій вітальні музею Івасюка

Презентація книги Романа Кракалії у мистецькій вітальні «У родинному колі»

5 травня 2018 року у літературно-мистецькій вітальні «У родинному колі» Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка відбулася чудова презентація роману-колажу Романа Кракалії «Три барви Дунаю, або Чужий серед чужих, не свій серед своїх», який вийшов у Чернівецькому видавництві «ДрукАрт» (2017 рік).

Презентація книги Романа Кракалії у мистецькій вітальні «У родинному колі»

«У документально-біографічному романі автор вповідає про свого діда, у 20–30-х роках минулого століття відомого на Буковині політика, журналіста, літератора, одного з творців двох українських політичних партій, двічі депутата румунського парламенту, котрий стояв в обороні інтересів української людности краю», — так зазначено в анотації книги.

Презентація книги Романа Кракалії у мистецькій вітальні «У родинному колі»

Роман Кракалія — буковинець, який нині проживає в Одесі, заслужений журналіст України, лауреат літературної премії імені Степана Олійника, член Національної спілки письменників України, автор книг «Образ», «Блукаючі острови», «Вернись на Золотий берег».

Презентація книги Романа Кракалії у мистецькій вітальні «У родинному колі»

На рідній Буковині радо вітали автора його друзі-журналісти Юрій Терон, Віталій Демченко, Орина Лазарук, Людмила Чередарик, Анатолій Ісак, Антоніна Тарасова, Валентина Мацерук, Михайло Брозинський, Віктор Обдуленко, Ярослав Шокотько, Микола Палійчук, Василь Гринюк, художник Рудольф Лекалов, редактор видавництва «ДрукАрт» Людмила Звенигородська, науковці Богдан Мельничук та Валентина Чолкан, сестра письменника Ірина Кракалія.

Презентація книги Романа Кракалії у мистецькій вітальні «У родинному колі»

Модератором заходу був Мирослав Лазарук — письменник, заслужений діяч мистецтв України, директор меморіального музею Володимира Івасюка.

Роман Тарасович був дуже зворушений, що презентація відбувається у колишній родині Івасюків. Щиро та трепетно згадував спілкування з Михайлом Григоровичем, з яким був знайомим. Розповідав поважним гостям історію своєї родини, написання роману, згадував молоді роки, коли жив на «Буковині» і працював журналістом у газеті «Молодий буковинець».

Презентація книги Романа Кракалії у мистецькій вітальні «У родинному колі»

А гарним пам'ятним дарунком для Романа Тарасовича про відвідини Чернівців буде книга-альбом «Історія музею — в особах і подіях», де мовиться про історію і заснування музею Володимира Івасюка, виставки, презентації книг та зустрічі з цікавими людьми.

Олена Логінова,
молодший науковий співробітник Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка


травень

6

Конкурс декламаторів творів Лесі Українки

За Лесею Українкою митець не може ігнорувати культурні надбання минулих поколінь. На кращих зразках минулого він вчиться творити і дерзати. В разі ж ігнорування попередніх досягнень митець не може створити нічого прекрасного, оскільки йому доведеться йти навпомацки, повторювати весь пройдений його попередниками досвід.

3 травня нинішнього року відбувся III обласний відкритий конкурс декламаторів творів Лесі Українки, ініційований Чернівецьким обласним відділом Всеукраїнського громадського об'єднання «Союз українок» (голова Лариса Бережан-Маркуляк), в якому взяли участь 25 дітей з усієї Буковини. Цього року до організації приєднався Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка. А постійним меценатом книжкових дарунків виступає Видавничий дім «Букрек» (директор Дарина Туз-Максимець).

В конкурсі взяло участь 27 дітей з різних куточків Буковини та міста Чернівці. Оцінювало учасників поважне журі, на чолі з заслуженою артисткою України Діаною Анепською. Конкурсанти виступали у трьох вікових категоріях: молодша (1–4 класи), середня (5–11 класи) та старша (студенти ВУЗів та коледжів).

Наймолодшим учасником конкурсу був трирічний Богдан Ілуцан, який дуже колоритно і цікаво декламував вірш «Черешеньки».

Також у заході взяли участь студенти II курсу БДМУ, уродженці Індії — Моналі Пател та Даршан Чавда, які українською співучою мовою під супровід індійських мелодій емоційно читали Лесину поезію.

Зворушливим, емоційним і правдивим був виступ Гаврилаш Катерини, учениці 11 класу ЗОШ №8. Поезія у прозі Лесі Українки «Твої листи пахнуть завжди зов'ялими трояндами» принесла їй беззаперечну перемогу — Гран-прі конкурсу.

У молодшій віковій категорії здобули перемогу: I місце — Коржун Данило (гімназія №3, 2 клас), II місце — Мінтенко Вадим (Великокучурівська школа, 4 клас), Ватаманюк Ніка (спеціалізована школа №9, 3 клас), Гринюк Анастасія (ЗОШ №2, 3 клас), III місце — Константин Дарина, Познякова Єлизавета (гімназія №3, 2 клас), Цісовська Ольга, Адажій Леонід (СЗОШ №22, 2 клас). У середній віковій категорії I місце здобула Стрижак Анна-Крістіна (ЗОШ №4, 10 клас), II місце — Мандрик Євгенія (ЗОШ №2, 7 клас), Козак Анна-Марія (ЗОШ №11, 10 клас), Гаврилюк Юлія (с. Стрілецький Кут, 8 клас), Ковальов Андрій (НВК «Лідер», 6 клас), III місце — Тавакова Вікторія (ЗОШ №11, 6 клас), Ковальчук Дарина (с. Великий Кучурів), Перцова Анна, Воронка Михайло (ЗОШ №30, 10 клас), Процюк Олександра (ЗОШ №30), Герліцька Ангеліна (ЗОШ №20), Сокирко Валерія, Тітелюк Анна (Шилівецька ЗОШ Хотинського району).

Серед студентської молоді, поціновувачів творчості Лесі Українки першість отримав дует у складі Коцаб'юк Лілії та Михайлюк Аліни (студенти I курсу філологічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича), II місце — Лабяк Ганна (коледж ЧНУ ім. Ю. Федьковича, I курс), III — Рейкало Марія (студентка III курсу філологічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича).

Усі учасники були нагороджені грамотами та книгами від постійного мецената — Видавничого дому «Букрек» (директор Дарина Туз-Максимець). Вперше також були відзначені подяками усі вчителі та керівники, які підготували декламаторів до конкурсу.

Олена Логінова,
молодший науковий співробітник Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка


травень

1

Пʼята зустріч у проекті «Музичні інструменти у піснях В. Івасюка»

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Здається, ввійшов в мої дні весняні
Бентежний неспокій,
І всюди святково на рідній землі
Дзвенять мої кроки.

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Ці слова Володимира Івасюка із його пісні «Фантазії травневих ночей» стали пророчими. Тому що дзвенять кроки композитора і до нині, його світлі пісні у широкі світи понесли люди по всьому світу. І сьогодні їх співають усюди. Нині імʼя композитора з гордістю промовляють і прославляють учні та викладачі Кіцманської музичної школи ім. В. Івасюка.

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Школа заснована у 1955 році. Спочатку була філіалом Чернівецької музичної школи №1, а з 1956 року — самостійний музичний навчальний заклад, першим директором якого був Юрій Миколайович Візнюк — заслужений працівник культури, прекрасний скрипаль, вчитель Володі Івасюка.

У 1999 році закладу присвоєно імʼя Володимира Івасюка постановою Кабінету міністрів України №145/71 від 29 липня 1999 року. Нині керує школою досвідчений педагог Ірина Василівна Мігірюк. За час свого існування школа випустила близько 2000 випускників, які і до сьогодні примножують добрі традиції своєї школи.

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

«Протягом багатьох років навчання у музичній школі мені постійно впадало в око, що до програм музичних шкіл, училищ зрідка вносяться інструментальні пʼєси українських композиторів, класиків і сучасних. Наші музиканти виховуються переважно на іноземних зразках. Іноземні зразки не завжди цивілізовують емоційний світ наших музик. Це може зробити лише національна музика», — так впевнено запевняв композитор Володимир Івасюк.

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Чернівецький обласний меморіальний музей спільно з Кіцманською музичною школою імені В. Івасюка у 2014 році започаткували проект «Музичні інструменти у піснях В. Івасюка». Право першості у цьому проекті мала скрипка — королева музики, як перший інструмент, на якому навчився грати Володимир Івасюк, другим інструментом стала гітара, третім — ошатний красень-рояль. У четвертому етапі проекту мова йшла про деревʼяні духові інструменти. 25 квітня Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка вкотре радо відчинив двері викладачам та учням Кіцманської музичної школи. Гості музею — Остап Савчук, заслужений діяч мистецтв України; Григорій Максимʼюк, викладач Чернівецького обласного коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича; викладачі та учні 10-го класу філософсько-правового ліцею — мали можливість насолоджуватися грою юних талановитих музикантів Кіцманської музичної школи ім. В. Івасюка. Працівниками музею підготовлено виставку і слайд-шоу «Летіла пісня із минулого в майбутнє», де представлені цікаві фотографії, книги про життя і творчість композитора.

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Колись Володя зазначав: «Мене цікавлять усі інструменти. Поміняю київську якість на кіцманську кількість. Це повітря, яким дихаю». І сьогодні юні музиканти не раз доводять з гордістю, що вони земляки Володимира Івасюка. І як результат — високі нагороди на престижних обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях.

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Викладач-методист Кіцманської музичної школи ім. В. Івасюка, однокласниця Володі по музичній школі Галина Василівна Семенюк вже по традиції ознайомила присутніх гостей із черговим дослідженням «Музичні інструменти у піснях В. Івасюка».

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Звучали пісні Володимира Івасюка «Колиска вітру», «Балада про дві скрипки», «Я піду в далекі гори», «Залишені квіти» у виконанні Станіслава Анісіна, Яни Бевцик, Костянтина Олексюка, Анни Гурин, Аліни Юзефович. Звучали інструментальні твори «Калина приморожена» у виконанні ансамблю скрипалів, «Чардаш» — дуету флейтистів у складі Христини Стасюк та Анастасії Мудрак, запальний латино-американський «Фокстрот» — Олександра Пілата та Томаса Лизанчука.

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

Проект «Музичні інструменти у піснях В.Івасюка»

То ж хочеться побажати і юним кіцманським музикантам та співакам знайти себе у мистецтві, піднятися до зір завдяки своїй наполегливості, таланту, працьовитості і любити і прославляти свою Кіцманщину так, як прославляє її і через роки піснями, які прилетіли із минулого в майбутнє, Володимир Івасюк.

Олена Логінова,
молодший науковий співробітник Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка


квітень

4

Відзначення 80-річчя з дня народження Тараса Мельничука

Фестиваль «Від Гуцулії — до кряжів донецьких»

28–30 березня 2018 року у Чернівцях відбувся VІ Всеукраїнський фестиваль поезії «Від Гуцулії — до кряжів донецьких» з нагоди відзначення 80-річчя від дня народження Тараса Мельничука, поета, лауреата Шевченківської премії.

Урочисте відкриття фестивалю відбулося у Червоній залі ЧНУ ім. Ю. Федьковича, в якому взяли участь поети — лауреат Шевченківської премії Василь Герасимʼюк, лауреати премії «Князь роси ім. Т. Мельничука» Мирослав Лазарук, Борис Бунчук, Віра Китайгородська, Володимир Вознюк, Василь Шкурган, Микола Близнюк, Ярослав Ясінський; Степан Григорчук, Ніна Гнатюк, Василь Васкан, науковці Світлана Кирилюк, Богдан Мельничук.

Фестиваль «Від Гуцулії — до кряжів донецьких»

Цієї ж днини відбулося покладання квітів до меморіальної дошки Тарасу Мельничуку (скульптор Володимир Шолудько).

Традиційно, у Чернівецькому обласному меморіальному музеї Володимира Івасюка вручено премію новому лауреатові літературної премії «Князь роси ім. Т. Мельничука» — поетесі Світлані Кирилюк за книгу поезій «Сад земних насолод».

Фестиваль «Від Гуцулії — до кряжів донецьких»

29 березня в Академічному палаці БДМУ відбувся ювілейний творчий вечір у рамках VІ Всеукраїнського фестивалю поезії «Від Гуцулії — до кряжів донецьких» з нагоди відзначення 80-річчя від дня народження Тараса Мельничука. Присутні мали можливість переглянути документальні кадри похорону Т. Мельничука від 31 березня 1995 року в с. Уторопи Івано-Франківської області. У вечорі брали участь студенти Буковинського державного медичного університету Діана Сойко, Андріана Шумейко, Ольга Шумейко, які прочитали вірші Т. Мельничука; заслужена артистка України Діана Анепська, поети Мирослав Лазарук, Світлана Кирилюк, Степан Григорчук, Ніна Гнатюк, Василь Герасимʼюк, Володимир Вознюк, Іван Киселиця, Олег Посташек, Марʼян Лазарук, Василь Шкурган, Микола Близнюк, Ярослав Ясінський, Володимир Маслюченко.

Фестиваль «Від Гуцулії — до кряжів донецьких»

30 березня учасники фестивалю побували у м. Вижниця Чернівецької області. Вшанували памʼять поета Тараса Мельничука покладанням квітів до меморіальної дошки, відвідали краєзнавчий музей, районну бібліотеку, світлицю вишивальниці Олени Гасюк.

Фестиваль «Від Гуцулії — до кряжів донецьких»

Фестиваль «Від Гуцулії — до кряжів донецьких»

З вітальним словом до учасників фестивалю поезії «Від Гуцулії — до кряжів донецьких» з нагоди відзначення 80-річчя від дня народження Тараса Мельничука звернувся Руслан Сенчук, голова Вижницької районної державної адміністрації. Поетичний вечір у залі засідань Вижницької районної державної адміністрації відбувся за участі Василя Герасимʼюка, Світлани Кирилюк, Степана Григорчука, Ніни Гнатюк, Мирослава Лазарука, Івана Війтенка, Романа Киселюка, Євгена Барана, Василя Шкургана, Миколи Близнюка, Ярослава Ясінського, Володимира Маслюченка, Олени Логінової, Віктора Максимчука, Степана Кириляка, Миколи Лисича.