Естрадні пісні

Візьми з собою мою пісню —
Я в неї щастя наспівав.

У долі своя весна

«У долі своя весна» вперше виконали «Пєсняри». Але ансамбль спростив пісню, що дуже не сподобалося Івасюку. Він із нетерпінням чекав, коли її заспіває Софія Ротару. Співачка привезла пісню в 1977 році на міжнародний фестиваль у Сопоті. Володя залишився дуже задоволений її виступом. Юрій Рибчинський, автор слів пісні, згадує:

“Так спочатку він був мало не шокований, коли почув у Києві у виконанні «Пєснярів» нашу з ним «У долі своя весна». Шокований, але не «вбитий». Справа в тому, що за його задумом ця пісня була сучасним романсом — з повільною першою частиною й кантиленною серединою, а «Пєсняри» створили більш шлягерний варіант, основою аранжування якого був гострий ритм і швидкий темп. Сама по собі пісня сподобалась у такому вигляді аудиторії, але цей «танцювальний» успіх убивав у пісні дуже важливе: глибину музики й слів, драматургію почуттів.

— Я боюсь, що після них усі так почнуть співати, — сказав Володя.

— Тобі не подобається? — запитав я.

— Старий, це може існувати, але в єдиному примірнику! — А потім додав: — Швидше б Соня заспівала. Потім нахмурився: — А раптом вона, почувши їх, відмовиться?

Софія Ротару заспівала «У долі…» в Сопоті, куди її запросили невдовзі після нашої розмови на концерті «Пєснярів», і Володя подзвонив мені зі Львова й радісно запитав: «Ти чув, Старий? Ну як?» Проте це було риторичне запитання. Я чув, що він задоволений, і відповів: «Все в порядку!»”

У долі своя весна

вірш: Юрій Рибчинський

музика: Володимир Івасюк

Ти вернешся колись в той перший день,
Ти вернешся і все згадаєш знов.
Я хочу, щоб збулись слова пісень,
Я хочу, щоб збулась любов.

Приспів:

У тебе любов — одна.
У мене любов — одна.
Крізь роки веде вона
У той найперший день.

У щастя — своя струна,
У долі — своя весна.
Хай буде завжди вона
В полоні у пісень.

Сім кроків до весни — та знову сніг,
Той ніжний білий сніг вінчає нас.
Я хочу, щоб збулись зимові сни,
Я хочу, щоб любов збулась.

Приспів.

Нехай іще зима — та все одно
Я двері відчиню своїй весні.
І щастя прилетить в моє вікно
І сонце принесе мені.

Приспів.